Uczniowie Kilińczyka w projekcie SIGG

Przez cztery miesiące, od 23.11.2020r do 01.04.2021r sześciu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w projekcie o charakterze konkursowym „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa”. SIGG to edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy. Organizatorem Projektu jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

SIGG wyjaśnia prawa rządzące rynkiem, uczy funkcjonowania instrumentów giełdowych i zasad inwestowania na giełdzie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji giełdowych. Poprzez udział w tym projekcie młodzi ludzie uczą się mechanizmów działających na giełdzie, mają możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. To cenne umiejętności i doświadczenia przygotowujące do poruszania się w przyszłości na rynku finansowym, a także na rynku pracy.

Nasz zespół ananASY – Julia Kmieciak & Patryk Ostrowski po I etapie (akcje i ETF), trwającym od 7.12.2020r do 31.01.2021r uplasował się na 482. miejscu (na 3792 drużyn), natomiast w rankingu woj. wielkopolskiego na miejscu 41. (na 234 drużyn). W II etapie (kontrakty), trwającym od 01.03.2021r do 01.04.2021r w rankingu ogólnopolskim zespół ananASY zajął miejsce 39. (na 1593 drużyn), w rankingu woj. wielkopolskiego miejsce 1. (na 103 drużyny). Uczniów zainspirowała i pomocą służyła pani Joanna Szyja.

Gratulujemy i serdecznie dziękuję za zaangażowanie, wytrwałość i aktywny udział.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *