130 lat historii

130 lat historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach to najlepsza rekomendacja dla szkoły z tradycjami w kształceniu zawodowym na poziomie technikalnym oraz szkoły zawodowej (branżowej). Od 2010 r. szkoły wchodzące w skład ZSP w Zdunach noszą imię Jana Kilińskiego. Sukcesy zawodowe i hobbystyczne uczniów Kilińskiego oraz intensywnie prowadzona integracja ze środowiskiem lokalnym zaowocowały zdobyciem przez placówkę 1. miejsca w plebiscycie powiatowym „Szkoła Warta Wyboru 2015”. Przyjazna atmosfera, sale rekreacyjno – sportowe, wykwalifikowana kadra nauczycieli egzaminatorów oraz indywidualne spojrzenie na ucznia sprzyjają rozwojowi pasji i kształtowaniu prospołecznych i prozdrowotnych postaw młodzieży. Bogato wyposażone pracownie pozwoliły szkole na uzyskanie certyfikatów ośrodka egzaminacyjnego dla egzaminów kwalifikacyjnych oraz wpłynęły na ich wysokie wyniki uzyskiwane przez uczniów z kolejnych kwalifikacji zawodowych. Uczniowie biorą udział w projektach edukacyjnych oraz atrakcyjnych formach praktyk zawodowych na Politechnice Poznańskiej Czas zawodowców – zawodowa Wielkopolska na bis; także w zaprzyjaźnionym ze Zdunami niemieckim Emleben. Od 2014 r. w ZSP prowadzone są także bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla dorosłych dające możliwość uzyskania certyfikatu OKE.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *