KILIŃCZYCY Z BRANŻÓWKI ZNOWU NA PODIUM

W dniu 27.05.2019 w siedzibie Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny „Życie i zasługi Karola Marcinkowskiego” oraz „Bohaterowie Solidarności”. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza część polegała na stworzeniu biogramu przedstawiającego sylwetkę czołowego polskiego filantropa, poznaniaka – Karola Marcinkowskiego oraz wybranego Bohatera Solidarności. W drugiej części Konkursu wybrani przez Komisję Konkursową uczestnicy mieli za zadanie napisanie testu dotyczącego biografii Karola Marcinkowskiego oraz powstania i działalności NSZZ Solidarność. Komisja Konkursowa w składzie: Sławomir Zaprzałka – Koordynator ZKW i Magdalena Pruchnik – pracownik Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania wyłoniła prace o największej liczbie punktów.
Po podsumowaniu wyników nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP, pana Adama Pękarskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zaś laureaci odebrali również nagrody – upominki.
Pierwsze Miejsce w Konkursie „Życie i zasługi Karola Marcinkowskiego” zdobyła Klaudia Przewoźna z HP w Krotoszynie, natomiast Patryk uplasował się na miejscu II w kategorii „Bohaterowie Solidarności”.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz