LEKCJA HISTORII W KILIŃSKIM

 

 

W piątek uroczyście zakończyła się wystawa poświęcona powstaniu wielkopolskiemu. Dzięki uprzejmości Muzeum Regionalnego w Krotoszynie ( dzięki Piotr ) nasi uczniowie w ciekawej formie mogli się zapoznać z ważnym fragmentem naszej historii. Prezentacja multimedialna i występ mojej skromnej osoby w charakterze „opowiadacza” myślę ,że nie zanudził nikogo na śmierć.Wypada także serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom (dzięki koleżanki polonistki ) oraz młodzieży za pracę przy wspaniałej oprawie muzyczno – poetyckiej. Po uroczystości szkolnej nasz mały patrol ” powstańczy ” ruszył na ulice Zdun, gdzie odwiedziliśmy miejsca związane z walkami w mieście .Wzbudziło to niemałe zaskoczenie i zainteresowanie wśród mieszkańców tego wiekowego grodu. W tym miejscu apeluję do wszystkich o uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu powstania wielkopolskiego. Sebastian Świst

 

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz