III MIEJSCE W KONKURSIE HISTORYCZNYM

Powiatowy finał X edycji konkursu historycznego: „Wojna obronna Polski w 1939 roku i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej”

Tym trzeba się pochwalić bo nie często w naszych czasach można spotkać dobrze zapowiadającego się historyka. Do takich na pewno należy Bartek Kalak -uczeń klasy I Technikum .Bartłomiej z marszu wskoczył na podium zajmując III miejsce ( tuż za starymi „wyjadaczami ” z ” Kołłątaja”) w niełatwym konkursie o 56 pp i wrześniowych walkach 1939 r. X edycja tego konkursu zorganizowana została jak zwykle przez Muzeum Regionalne w Krotoszynie i zgromadziła wielu zdolnych uczniów z całego powiatu – rywalizacja była więc ostra. Naszą szkolę reprezentowali także Mikołaj Chytrowski i Anna Pijacka. Pomoc w przygotowaniu do konkursu udzieliła moja skromna osoba a zarazem piszący te słowa. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do działania- Sebastian Świst

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz