KOLEJNY PROJEKT DLA NAS!!!

MAMY TO!!!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz projekt DOBRE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE MIARĄ SUKCESU – INWESTOWANIE W KSZTAŁCENIE ZAWODOWE MŁODZIEŻY NA RZECZ ZDOBYWANIA UMIEJĘTNOŚCI NA RYNKU PRACY otrzymał dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu  Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). W ramach projektu uczniowie, kształcący się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach (również uczniowie klas I, którzy zasilą nasze szeregi we wrześniu 2019 r.) będą mieli możliwość poszerzania swoich umiejętności i kwalifikacji, zdobywać nowe uprawnienia. Projekt zakłada zajęcia dodatkowe z każdego przedmiotu zawodowego odbywające się w 5 blokach: LOGISTYK, GASTRONOMIA, FRYZJERSTWO, INFORMATYKA, MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH. Jest to ogromna szansa dla uczniów, celem projektu jest rozwijanie właściwych postaw i umiejętności na rynku pracy (kreatywności, innowacyjności, pracy w zespole). 50 uczniów poprzez projekt obejmujący zajęcia zawodowe, staże u Pracodawców i dodatkowe kursy uzyska nowe  kompetencje: 10 LOGISTYKÓW  – UPRAWNIENIA NA WÓZEK WIDŁOWY, 10 FRYZJEREK – PROFESJONALNE SZKOLENIE Z WIZAŻU, 10 TECHN. ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH – KURS KELNERSKI I STOPNIA, 10 INFORMATYKÓW – PROFESJONALNY KURS COREL DRAW, 10 MECHANIKÓW POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH – PRAWO JAZDY. A wszystko to za darmo! Uczniowie kształcący się w Kilińskim będą mogli skorzystać z ogromnej szansy rozwoju zawodowego i wzbogacenia swojego portfolio zawodowego o dodatkowe umiejętności, jakie obecnie są cenione na rynku pracy. Dodatkowym atutem projektu jest doposażenie pracowni gastronomicznej – powstanie nowa, duża pracownia, w której uczniowie będą realizować zajęcia w zakresie praktycznego przygotowania do kwalifikacji technika żywienia i usług gastronomicznych. Pierwsze zajęcia w ramach projektu już w październiku 2019, realizacja projektu zaplanowana jest na 18 miesięcy.

Wysokość uzyskanego dofinansowania to 173 421.94 PLN – zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i facebooka bo warto!  Już we wrześniu dowiemy się, którzy uczniowie będą mogli skorzystać z proponowanych kursów i szkoleń. Zapraszamy uczniów gimnazjów i kl. VIII SP!!!

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz