MŁODZIEŻ KILIŃSKIEGO W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

5 kwietnia młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Psów w Krotoszynie. Uczniowie i opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Patrycja Kruszczyńska  wykazali się wielkim sercem organizując zbiórkę wśród uczniów i nauczycieli. Doskonałym pomysłem okazało się zorganizowanie kawiarenki podczas tygodnia poświęconego Irlandii. Za zebrane pieniążki uczniowie zakupili smakołyki i karmę dla zwierząt. Tradycją wsparcia schroniska jest również akcja wyprowadzania psów na spacer, okazało się to przyjemne zarówno dla czworonożnych pupili, ale również dla młodzieży ZSP.  Tego typu akcje uczą młodzież wrażliwości, poczucia obowiązku, ale również miłości i szacunku dla innych, zaszczepiają pozytywne wartości i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

     

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz