PATRIOTYCZNIE W KILIŃSKIM

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”.

W czwartek 11 listopada obchodzimy 103. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. W związku z tym, nasza szkoła włączyła się do obchodów święta odzyskania niepodległości przez Polskę 11.XÎ .1918 r. Młodzież zaangażowała się w te uroczystości z dużym zapałem. Samorząd uczniowski przygotował wstążki w barwach narodowych, które uczniowie z dumą nosili na piersi. Delegacja uczniowska złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem poległych zdunowian na Placu 700 – lecia. Uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji pana Sebastiana Śwista. Po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii gdzie włączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu”. Podczas akademii pani Dyrektor Karolina Rejek wygłosiła kilka słów, a pan Sebastian przestawił historię zrywu narodowego i okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11.11 uroczyście zaśpiewano hymn Polski. Była to ciekawa lekcja historii.
#zduny #patriotycznie

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz