DZIEŃ WŁOSKI

13 października społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach włączyła się w obchody #erasmusdays. W związku z realizacją projektu pn. „Europejska mobilność młodych Wielkopolan edycja II”, którego organizatorem i koordynatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zorganizowaliśmy w szkole DZIEŃ WŁOSKI aby przybliżyć młodzieży kulturę i obyczaje Włoch. Wkrótce kolejna grupa wyjedzie na praktyki na Sycylię. W szkole dominowała muzyka włoska🎶🎶🎶, potrawy🍕🍕🍕 prosto z Włoch🍲🍲🍲, konkurs wiedzy o Włoszech, a także wspominaliśmy nasz udział we wcześniejszych wyjazdach młodzieży na praktyki zagraniczne m.in. do Irlandii🇮🇪🇮🇪🇮🇪 czy też Hiszpanii🇪🇸🇪🇸🇪🇸.Uczniowie przygotowali plakaty, których tematem były Włochy, wystawę nt.”Wspomnienia z Irlandii”. Nagrodziliśmy również uczennicę, która najlepiej i najszybciej odpowiedziała na pytania zawarte w quizie o Włoszech. Dzień włoski upłynął na zdobywaniu cennych informacji dla młodzieży wyjeżdżającej do Włoch ale również w szkole wytworzył się klimat sprzyjający zabawie.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz