Uroczyste pasowanie klas pierwszych!

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych. W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia wraz z wychowawcami Panią Patrycją Kruszczyńską-Oleś i Panem Danielem Kossakowskim, dyrekcja, zaproszeni goście oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W niezwykle podnośnej atmosferze, przed pocztem sztandarowym przedstawiciele klas pierwszych złożyli akt ślubowania. Następnie, odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy drugiej technikum pod opieką Pani Natalii Karolczak. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.Ponadto, w dniu dzisiejszym świętowaliśmy dni Erasmus+, które przypadają 13-15 października. W związku z tym uczniowie kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali wyśmienite potrawy włoskie, które wprowadziły nas w atmosferę zbliżającej się kolejnej edycji programu Erasmus+ i wyjazdu na praktyki zagraniczne na Sycylię dzięki współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodoweko w Kaliszu.W przygotowanej w klimacie włoskim klasie uczniowie zaprezentowali potrawy, które następnie degustowane były przez społeczność szkolną. Wyśmienite potrawy zniknęły w mgnieniu oka racząc swoim smakiem niejednego smakosza kuchni włoskiej 🙂

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz