„NIKT NIE CZYTA? MY CZYTAMY!”

 

„Nikt nie czyta? My czytamy!” – z takim hasłem 23 maja 2018r. wyruszyliśmy w miasto, by promować czytelnictwo oraz aktywność naszej biblioteki wśród mieszkańców Zdun. Postanowiliśmy poczytać przypadkowo napotkanym osobom i odwiedzanym instytucjom, by przekonać wszystkich, że czytanie to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale także dobra zabawa i relaks. Odwiedziliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach, uczniów klasy Ic SP w Zdunach, dzieci z Przedszkola Parafialnego, Zdunowski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski. Dzieciom przeczytaliśmy bajki o małych zwierzątkach, które walczą z różnymi lękami. W ZOKu i Urzędzie Miejskim rozmawialiśmy o tym, co najchętniej czytają Kilińczycy. Wszędzie spotkaliśmy się z entuzjastycznym przyjęciem, a mieszkańcy Zdun z ciekawością przyglądali się naszej spontanicznej akcji. Mamy nadzieję, że nie tylko zwróciliśmy na siebie uwagę, ale także zachęciliśmy do sięgnięcia po wybraną lekturę. Podziękowania dla niezawodnej ekipy Kilińczyków,  którzy odważnie promowali czytanie jako część naszej codzienności: Kasi, Natalii, Oliwii, Sywii, Alesii, Nikoli, Jakuba i Tobiasza. Dziękujemy!

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz