V DZIEŃ PRACY I EDUKACJI

22 października odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych już V Dzień Pracy i Edukacji. Jest to wpisane w historię Kilińskiego spotkanie dyrekcji, nauczycieli czynnych i emerytowanych, uczniów, lokalnych pracodawców i przedstawicieli instytucji współpracujących z Kilińskim w zakresie kształcenia praktycznego. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Sekretarz Gminy Zduny – p. Władysław Ulatowski, Starszy Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie – p. Józef Januszkiewicz, Dyrektor OHP – p. Zbigniew Kurzawa, panie z OHP: Daria Lisiak, Iwona Łuczak przedstawiciele takich firm jak: Tarczyński, Bud- Mal, Tomex, Bolsius, Export – Import p. Mariana Kaczmarka, Stolarstwo p. Adama Sowińskiego, WIKRO p. Andrzeja Wiśniewskiego, i.in. pracodawcy. Tradycyjnym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie uczniów klas I Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia. Podczas spotkania zaprezentowano osiągnięcia szkoły z minionego roku. Szczególnego wymiaru temu spotkaniu nadał patriotyczny akcent w wykonaniu naszych uczniów. Przy akompaniamencie gitar młodzież zaśpiewała utwory: Rozkwitały pąki białych róż, Piechota, odczytała podniosłe, patriotyczne wiersze. Uczestnicy spotkania włączyli się do śpiewu Roty, co dla wielu było wzruszającym, podniosłym momentem. Po części oficjalnej nauczyciele i pracodawcy zostali zaproszeni na degustację dań przygotowanych przez uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz