KURS KELNERSKI W KILIŃSKIM

KILIŃCZYCY PODNOSZĄ SWOJE KWALIFIKACJE

Uczniowie kształcący się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, a także w zawodzie kucharz, uczestniczyli w kursie kelnerskim i baristy. Szkoła od września 2019 roku realizuje projekt WRPO pn. „Dobre kształcenie zawodowe miarą sukcesu –inwestowanie w kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz zdobywania umiejętności na rynku pracy”. W ramach tego projektu odbył się kurs kelnerski, na którym młodzież miała okazję podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności. Kursanci poznali tajniki zawodu kelnera, zasady dbałości o własny wizerunek, wyposażenia sali restauracyjnej i wyposażenia technicznego  restauracji, techniki obsługi Gości przy stoliku, zasady przygotowania sali na przyjęcie Gości, techniki podawania napojów alkoholowych i wiele innych mających przygotować młodzież do pracy w tym wymagającym zawodzie. Poza tym uczniowie mieli możliwość nabyć umiejętności przygotowanie i podania kawy – zdobywając kolejne kompetencje podczas kursu baristy. Uczniowie poznali profesjonalne zasady parzenia kawy, rodzaje kaw, narzędzia pomocne do pracy czy historię kawy.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, zdobywają nowe kompetencje, są dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy. W kursie kelnerskim i baristycznym uczestniczyło 10 uczniów, a już wkrótce kolejni uczniowie – kształcący się w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich zdobędą nowe umiejętności podczas planowanego kursu makijażu i wizażu.

Zapraszamy do śledzenia profilu facebookowego szkoły ZSPZDUNY.

Post Author: zspzduny