FRYZJER

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA – fryzjer

W poniedziałek gościliśmy w STUDIO FRYZJERSKO – KOSMETYCZNYM p. A. Selwat w Krotoszynie, gdzie nasza uczennica klasy III odbywa praktykę w zawodzie fryzjer.✂️✂️

➡️ Fryzjerstwo to typowo praktyczny zawód, do którego nie każdy się nadaje. By go wykonywać, musisz to po prostu lubić i nie bać się dotknąć czyichś włosów. Pewność siebie to jedna z podstawowych cech dobrego fryzjera, tak samo jak zdolności manualne. Równie ważne jest poczucie estetyki.

➡️ Fryzjer to niejednokrotnie artysta, wirtuoz zajmujący się włosami. Standardowo jest to zawód należący do grupy rzemieślniczej, jednak wiele zależy od tego, jak dana osoba go postrzega. Niektórzy traktują fryzjerstwo jako sposób na pracę, inni dostrzegają w tym pasję

.➡️ Do codziennych obowiązków należą: układanie fryzur i strzyżenie oraz wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Fryzjer powinien być także kompetentnym doradcą w zakresie profilaktyki chorób skóry głowy i włosów. Dbanie o utrzymanie czystości w salonie oraz sterylizowanie i konserwowanie urządzeń fryzjerskich to kolejne jego zadanie. Nierzadko osoba na tym stanowisku jest również odpowiedzialna za umawianie wizyt, prowadzenie dokumentacji oraz sprzedaż środków pielęgnacyjnych oferowanych w danym salonie.

➡️ Fryzjer to dobrze rozwijający się zawód, bo nie ma chyba osoby, która choć raz nie skorzystałaby z usług fryzjera. Salonów fryzjerskich jest wiele, bo i zapotrzebowanie na nie jest cały czas wysokie. Dobry fachowiec może liczyć na wielu klientów i spore zarobki, jednak musi wykazać się ponadprzeciętnymi umiejętnościami i talentem.

Post Author: zspzduny