ZSP-Pamietamy…

„Nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych” ks. Jan Twardowski .Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Eweliną Jaskulską – Dwojak i p. Natalią Rabczewską udały się na Cmentarz Zdunowski. Celem było zapalenie zniczy na pomniku Bohaterów poległych pod Zdunami. Poprzez udział w akcji #SzkołaPamięta zwracamy młodym ludziom uwagę na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią regionu, danego miejsca i społeczności. Przed nami szczególny czas – Dzień Wszystkich Świętych. To dni kiedy wspominamy osoby szczególnie nam bliskie, przyjaciół, znajomych i tych, którzy odeszli. Młodzież naszej szkoły odwiedziła w dniu dzisiejszym również groby naszych zmarłych uczniów, wspominając ich sylwetki. Były to wzruszające chwile, młodzież zapaliła znicze symbol wieczności i pamięci.Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,płomień na wietrze kołysze wiatr.Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem i niebo jesienne u góry Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada,i dla nich ten dzień -pierwszy dzień listopada.Danuta Gellnerowa – „Dla tych, którzy odeszli”

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz