TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Jeżeli jesteś:
– pomysłowy,
– spostrzegawczy,
– odpowiedzialny.
Jeżeli cenisz:
– niezależność,
– piękno,
– poczucie estetyki.
Jeżeli chcesz:
– tworzyć modne fryzury,
– zdobyć atrakcyjny zawód..
Twoja przyszłość zaczyna się u nas!!!

 

1. Opis zawodu:

Technik usług fryzjerskich to zawód dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy są pomysłowi , kreatywni, cenią sobie niezależność, mają poczucie piękna i estetyki. W naszej szkole od lat kształcimy specjalistów w tej profesji.
Na zajęciach praktycznych, nasi uczniowie odkrywają swoje talenty, zdobywają  wiedzę, a także, co najważniejsze, rozwijają umiejętności nie tylko w zakresie fryzjerstwa, ale także kosmetyki ciała.
Młodzież uczy się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, strzyżenia włosów, profesjonalnej stylizacji fryzur,  wykonywania zabiegów koloryzacji włosów.
Oprócz tego, uczniowie korzystają z najnowocześniejszego na rynku fryzjerskim, oprogramowania i sprzętu komputerowego do badania struktury włosa oraz  wykonywania projektów fryzur.Mają możliwość  podnoszenia  swoich  kompetencji w zakresie sprzedaży i ekspozycji artykułów fryzjerskich.  Szkolą się, jak umiejętnie zarządzać zespołem oraz co bardzo ważne w zawodzie fryzjera,  podstaw komunikacji z klientem. A to wszystko pod okiem profesjonalistów i specjalistów w tej dziedzinie, bo warto uczyć się od najlepszych.

2. Uzyskane kwalifikacje:

Uczniowie uczący się na tym kierunku mają możliwość uzyskania kwalifikacji , które kończą się Egzaminem  Potwierdzającym Kwalifikacje w Zawodzie. Ukończenie jednego z poziomów kwalifikacji skutkuje otrzymaniem zaświadczenia o posiadaniu kwalifikacji zawodowych w danym zakresie, a ukończenie obu jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika.
Nauka w Technikum Usług Fryzjerskich obejmuje dwie kwalifikacje tj.
AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich
1. Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów
2. Strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie
3.  Zmiana koloru włosów
A.26. Projektowanie fryzur
1. Wykonywanie projektów fryzur
2. Stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji
3. Możliwość podjęcia pracy zawodowej

3. Możliwość podjęcia pracy zawodowej:

Z zatrudnieniem  nie ma kłopotu. Rynek usług fryzjerskich jest od lat ustabilizowany i zapotrzebowanie jest stałe. Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w renomowanych Salonach Fryzjerskich  czy też Fryzjersko – Kosmetycznych. Posiada również kwalifikacje niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na studiach wyższych, a także miejsca, gdzie potrzebny jest stylista czyli teatry, telewizja, studia fotograficzne.
W zawodzie niezbędna jest wrażliwość estetyczna, precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, wysoka kultura osobista, spostrzegawczość, podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna do wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich i kosmetycznych.
Zawód fryzjera to zawód manualny, wymagający pewnych umiejętności np. odpowiednie trzymanie aparatów, narzędzi czy też przyborów fryzjerskich przy wykonywaniu zabiegów, które można posiąść tylko poprzez wielokrotnie powtarzane ćwiczenia.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz