„Nikt nie czyta? My czytamy!”

„Nikt nie czyta? My czytamy!”- z takim hasłem grupa uczniów Kilińskiego wyruszyła 23 maja w miasto, by promować czytelnictwo oraz aktywność biblioteki szkolnej wśród mieszkańców Zdun. Pomysłodawczynie p. Ewa Fynyk i A. Szczuraszek postanowiły po prostu poczytać przypadkowo napotkanym osobom i odwiedzanym instytucjom, by przekonać wszystkich, że czytanie to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale także dobra zabawa i relaks. Młodzież odwiedziła dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach, uczniów klasy Ic SP w Zdunach, dzieci z Przedszkola Parafialnego, Zdunowski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski. Dzieciom przeczytano bajki o małych zwierzątkach, które walczą z różnymi lękami. W ZOKu i Urzędzie Miejskim rozmawiano o tym, co najchętniej czytają Kilińczycy. Wszędzie przyjmowano młodzież z entuzjazmem, a mieszkańcy Zdun z ciekawością przyglądali się spontanicznej akcji. „Mamy nadzieję, że nie tylko zwróciliśmy na siebie uwagę, ale także zachęciliśmy do sięgnięcia po wybraną lekturę.” Podziękowania dla niezawodnej ekipy Kilińczyków, którzy odważnie promowali czytanie jako część naszej codzienności: Kasi, Natalii, Oliwii, Sylwii, Alesii, Nikoli, Jakuba i Tobiasza. Dziękujemy!

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz