PROMOCJA KIERUNKÓW KSZTAŁCENIA

Dzień 18 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych obfitował w promocję kierunków kształcenia. W murach naszej szkoły odbył się Konkurs fryzjerski adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Tematem konkursu były: „Wariacje na temat warkoczy”. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności w czesaniu warkoczy: klasycznego, francuskiego i holenderskiego, a na koniec fryzury, w której nieodzownym elementem miał być warkocz. Efekty pracy dziewcząt widoczne na zdjęciach, widać że mają one talent do fryzjerstwa. W konkursie wzięło udział 7 dziewcząt: I miejsce zajęła Joanna Polna uczennica SP w Kobylinie, II miejsce Agata Mroczek uczennica SP w Kobylinie, III miejsce Sandra Maleszka – uczennica Gimnazjum w Kobylinie. Serdecznie dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs fryzjerski zorganizowała p. Renata Błażejczyk wraz z p. Emilią Rabczewską- nauczycielką przedmiotów zawodowych fryzjerskich.
Podczas konkursu swoje umiejętności zaprezentowały również nasze uczennice kształcące się w szkole na kierunku technika usług fryzjerskich prezentując sztukę robienia makijażu, natomiast umiejętności przyjmowania gości zaprezentowali uczniowie technika żywienia i usług gastronomicznych przygotowując smaczny poczęstunek. Brawo również dla Was!

We wtorek 19 marca nasza szkoła zorganizowała kolejny konkurs tym razem Gastronomiczny. Gościliśmy uczniów SP i Gimnazjum w Zdunach i Baszkowie. Uczniowie prezentowali swoje predyspozycje kulinarne. W pierwszej konkurencji mieli trudne zadanie: wykonać dekorację z owoców- carwing, a w drugiej wykonać deser owocowy. Tematyką konkursu były: OWOCOWE WARIACJE. Jury, w którego skład wchodziły panie organizujące konkurs: p. Jadwiga Skrzypczak, p. Honorata Paluszkiewicz- Flak oraz Renata Błażejczyk były pod ogromnym wrażeniem precyzji i jakości wykonania ozdób, a desery okazały się wyśmienite. Podczas konkursu zaprezentowali swoje umiejętności również nasi uczniowie, wykonując ozdoby z owoców i warzyw. I miejsce zajęła Amelia Wasielewska – uczennica SP w Zdunach, II miejsce Angelika Paradysz – uczennica SP w Zdunach a III miejsce Jakub Durak – uczeń SP  w Baszkowie. Serdecznie gratulujemy.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz