WYCIECZKA DO VOLKSWAGENA

14 marca 2019 r Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach zorganizował szkolną wycieczkę do Volkswagena we Wrześni. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie SP i Gimnazjum w Zdunach, uczniowie SP w Baszkowie a także Cieszkowa. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów tych szkół z produkcją samochodów Crafter w Fabryce Samochodów VWP a także przybliżenie branży motoryzacyjnej a także logistycznej. Przygoda z VW rozpoczęła się od założenia kamizelek odblaskowych dla bezpieczeństwa i słuchawek. Na teren zakładu wprowadził uczestników pracownik, który przez dwie godziny oprowadzał po zakładzie. Zwiedzanie zaczęto od Spawalni, Działu Budowy Karoserii, łączenia są podwozia i nadwozia. Cały cykl produkcji trwa około 27 godzin. Każdego dnia fabrykę opuszcza 250 gotowych pojazdów, a teren Zakładu Crafter obejmuje 220 ha, co stanowi powierzchnię 300 boisk piłkarskich. Jako jedyna fabryka w Europie produkuje model Crafter, który trafia na rynki całego świata. Kolejnym punktem wycieczki była firma Sitech, która zajmuje się produkcją foteli do samochodów – w tym również Volkswagena. Dzięki wycieczce uczniowie dowiedzieli się o produkcji aut i poznali tajniki branży motoryzacyjnej, a tym samym wzrosło zainteresowanie zawodem mechanika pojazdów samochodowych w branżowej szkole I stopnia. Zapraszamy uczniów tych szkół do nauki w naszej szkole.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz