ERASMUS DAYS W ZSP ZDUNY

W dniu 10 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach odbyło się spotkanie w ramach Erasmus DAYS. #Erasmusdays to inicjatywa, której zadaniem jest upowszechnianie rezultatów realizowanych projektów w ramach Erasmus+. Szkoła realizująca projekt Erasmus+ w konsorcjum z CWRKDiZ w Kaliszu pt. „Zawodowcy Południowej Wielkopolski Otwarci na Standardy Europejskie”, w swoich murach gościła Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Panią Dorotę Kinal, Dyrektora Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu Panią Magdalenę Sekura – Nowicką, Panią Inspektor do spraw Bhp, Oświaty i Wychowania fizycznego Urzędu Miasta w Zdunach, Panią Ewelinę Wrońską. Zaproszonych gości w imieniu pani Dyrektor ZSP powitała wicedyrektor Renata Błażejczyk, przypominając o etapach przygotowań uczniów do praktyk zagranicznych, wspominając ważne wydarzenia z rocznego przygotowania uczniów do wyjazdu. Historia przygotowań jest bardzo bogata w wydarzenia. Wśród najważniejszych warto wymienić chociażby: obchody Tygodnia Irlandzkiego, spotkanie z konsulem Irlandii w Kaliszu, spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego z panią Marszałek Marzeną Wodzińska, panią Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Dorotą Kinal, spotkanie z panem Wicekonsulem Irlandii w Polsce – Krzysztofem Schramm, przedstawicielami Fundacji Kultury Irlandzkiej , wielkopolskiej policji i portu lotniczego w Poznaniu. Uczniowie, którzy uczestniczyli w praktykach zagranicznych w Irlandii przygotowali ciekawą prezentację multimedialną, która dotyczyła ich pobytu w Cork, miesięcznych praktyk, refleksji z wyjazdu. Prezentacja zachwyciła wszystkich zebranych, wzbudziła emocje zarówno wśród uczestników praktyk, jak i zaproszonych gości. Pani Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki w Poznaniu podziękowała młodzieży za chęć wzbogacania swojego portfolio zawodowego, otwartością, sercem i serdecznością zaskarbiając sobie przychylność młodzieży. Pani Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu przypomniała o celach projektów realizowanych przez Centrum i ich ważności w zdobywaniu doświadczenia zawodowego, poznawaniu kultur innych krajów i doskonaleniu umiejętności językowych, zwłaszcza języka angielskiego zawodowego.

cof
rhdr
cof
rhdr
oznor
cof

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz