VI DZIEŃ PRACY I EDUKACJI W KILIŃSKIM


23 października odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach już VI Dzień Pracy i Edukacji. Jest to wpisane w historię Kilińskiego spotkanie dyrekcji, nauczycieli czynnych i emerytowanych, uczniów, lokalnych pracodawców i przedstawicieli instytucji współpracujących z Kilińskim w zakresie kształcenia praktycznego. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Burmistrz Zdun pan Tomasz Chudy ,przedstawiciel Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej pan Adam Sowiński, panie z OHP: Daria Lisiak, Iwona Łuczak, przedstawiciele takich firm jak: Tarczyński, Tomex, Bolsius, Export – Import pana Mariana Kaczmarka, Stolarstwo pana. Adama Sowińskiego, Agrounima i in. pracodawcy współpracujący ze szkołą. Tradycyjnym punktem spotkania było uroczyste ślubowanie uczniów klas I Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia. W tym roku to aż cztery klasy pierwsze. Podczas spotkania w części artystycznej zaprezentowali się najmłodsi uczniowie, którzy dopiero dołączyli do grona Kilińczyków. Osiągnięcia szkoły z minionego roku przedstawiła pani Renata Błażejczyk – wicedyrektor szkoły. Po części oficjalnej nauczyciele i pracodawcy zostali zaproszeni na degustację dań przygotowanych przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod pieczą nauczycielek: pani Jadwigi Skrzypczak i Honoraty Paluszkiewicz-Flak. Pyszne ciasta i desery zostały przygotowane w pracowni szkolnej. Należy wspomnieć również o dekoracji sali, tymczasowo zamienionej w „kawiarenkę”, która prezentowała się nadzwyczajnie , a przygotowali ją także uczniowie tutejszej szkoły

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz