STOLARZ

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA – stolarz

W piątek odwiedziliśmy młodzież podczas nauki zawodu – stolarz – branżowej szkoły I stopnia 🪚🚪🪑🪟

Wg definicji stolarz to osoba, która tworzy meble oraz przedmioty codziennego użytku z drewna lub materiałów drewnopodobnych. Z relacji młodzieży praca z drewnem to również znajomość gatunków drewna, trzeba wiedzieć jakie drewno wykorzystać do wytworzenia odpowiedniego mebla, stolarz musi posiadać zdolności manualne i mieć wyobraźnię przestrzenną

;➡️Aby zostać stolarzem należy uzyskać kwalifikacje zawodowe czeladnika stolarza, do którego uczeń przygotowuje się podczas praktyk w zakładzie stolarskim. Na obecnym rynku coraz większą popularnością cieszy się właśnie ten zawód – rośnie bowiem zapotrzebowanie na wyroby stolarskie dobrej jakości;

➡️Nasi Uczniowie odbywają praktykę w zakładzie stolarskim pana Adama Sowińskiego w Zdunach

;➡️Młodzież w ostatnim czasie realizowała projekt drzwi, stołu (na zdjęciach) – oprócz pracy z drewnem uczniowie uczyli się przycinać szkło a także montować klamki, a także bejcowanie, poszerzając w ten sposob zakres wiedzy i umiejętności.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz