ZAJĘCIA PRAKTYCZNE uczniów kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE uczniów kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych Uczniowie naszej szkoły odbywają zajecia praktyczne w nowej pracowni gastronomicznej pozyskanej w ramach realizowanego projektu WRPO „Dobre kształcenie zawodowe miarą sukcesu”. Młodzież przygotowała pyszne tradycyjne, domowe pączki z okazji Tłustego Czwartku oraz wiele innych smacznych przekąsek.

➡️Technik żywienia i usług gastronomicznych jest bardzo atrakcyjnym zawodem na rynku pracy. W ostatnich latach wzrasta liczba punktów gastronomicznych, a także liczba odwiedzających ich gości.

➡️Uczniowie będący na tym kierunku uczą się urządzać zakłady gastronomiczne, układać diety, umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podania i prawidłowej obsługi konsumenta. Zdobywają umiejętności aktywnego zachowania się na rynku, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sporządzania biznesplanu itp.

➡️Absolwent jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów. Posiada te same umiejętności, które potrzebne są w pracy kucharza. Ponadto wykonuje zadania zawodowe związane z planowaniem i ocenianiem żywienia, organizowaniem i wykonywaniem usług. Posługuje się nowoczesnymi technologiami i urządzeniami, które ułatwiają realizację zadań zawodowych. Planuje i ocenia jadłospisy. Oblicza wartość odżywczą i energetyczną posiłków. Układa menu codzienne i okolicznościowe. Korzysta z programów komputerowych, które ułatwiają planowanie i rozliczanie działalności zakładu. Przedstawia ofertę usług gastronomicznych.

➡️Swoje zadania zawodowe wykonuje w macierzystym zakładzie lub oferuje usługi cateringowe. Jest otwarty na nowości i kreatywny w działaniu, poprzez nowoczesne dekoracje potraw, aranżację stołów i sal konsumpcyjnych.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz