DZIEŃ HISZPAŃSKI w Kilińskim

Podczas tegorocznej Kiliniady uczniowie klas VIII odwiedzający mury naszej szkoły, mieli możliwość uczestniczyć w DNIU HISZPAŃSKIM.

➡️Tradycją stało się, że podczas realizacji projektu Erasmus+ w szkole organizujemy dzień, podczas którego uczniowie mogą poznać kuchnię, zwyczaje, tradycje i kulturę kraju, w którym uczniowie naszej szkoły odbywać będą praktykę zawodową. W październiku nasza młodzież wyjedzie do Sevilli.

➡️Podczas Kiliniady uczniowie mieli możliwość degustować tradycyjne potrawy hiszpańskie 🍪🍪🥗🥣🥙, posłuchać muzyki 🪗🪕, poznać historię i zwyczaje z przygotowanej przez uczniów naszej szkoły prezentacji 👀👀dot. Hiszpanii. Na przygotowanej przez nas ściance można było wykonać selfie lub sesję zdjęciową z gadżetami związanymi z Hiszpanią: kapelusze, czapki, maska La Casa del Papel, instrumenty muzyczne, wachlarze. Na ścianach pojawily się gazetki przedstawiające sylwetki i zdjęcia „Znanych Hiszpanów”, młodzież miała możliwość nauczyć się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim.

➡️Wicedyrektor opowiedziała uczniom o realizowanych w szkole projektach Erasmus+: praktykach w Irlandii, zbliżających się praktykach w Sevilli, a także o Sycylii (kolejny wyjazd dla naszych uczniów ‼️‼️‼️).

➡️➡️Podczas obchodów dnia hiszpańskiego mieliśmy zaszczyt gościć Dyrekcję Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, p. Damiana Michalaka, który opowiedział o współpracy z naszą szkołą i możliwościach jakie wynikają z tej współpraca m.in. praktykach zagranicznych dla naszych uczniów gwarantujących dobry start na rynku pracy. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i tak wiele ciepłych słów i pochwał, jakie mieliśmy możliwość usłyszeć☺️☺️☺️.

Zobacz fotorelację ⬇️⬇️⬇️Napisz w komentarzu jak Ci się podobało 👀👀. Jesteśmy ciekawi Twojej opinii☺️

#zspzduny #cwrkdizwKaliszu #kiliniada #erasmus #sevilla #praktyki

RB

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz