Jak zadbać o siebie

Tym razem „Jak zadbać o siebie”

Czytając książkę Reginy Brett „Jesteś cudem” zainspirowałam się do napisania kilku wskazówek jak zadbać o siebie. Często doświadczamy opiekowania się innymi i dbania o innych. Wydaje Nam się, że altruizm jest największą wartością. Natomiast jeśli nie zadbamy o własne potrzeby to nie będziemy mieć siły i energii na dbanie o innych. W samolocie steward mówi „Pasażerowie podróżujący z dziećmi zakładają maskę najpierw sobie, a następnie dziecku”.  Najpierw zajmij się sobą potem innymi. Oto kilka wskazówek:

Dbaj o siebie – twoje obowiązki są tak samo ważne jak innym. Szanuj swoje spray.

Poświęć sobie pięć minut- zatrzymaj się, weź głęboki oddech, pozwól uspokoić myśli. Zanim zabierzesz się do pracy, zresetuj się.

Bierz sześć oddechów na minutę – oddech czyni cuda. Weź kilka głębokich oddechów i tyle samo wdechów.

Odbierz, co twoje – nie oddawaj innym możliwości sterowania swoimi emocjami.  Od dziś nie ma „kolega doprowadza mnie do szału”, „boli mnie głowa od tych lekcji”. Zatrzymaj się i uspokój, nie masz wpływu na to co robią inni, lecz masz wpływ na swoje reakcje.

Rób sobie chwilę wytchnienia przez cały dzień – szukaj chwili w ciągu dnia kiedy możesz ćwiczyć oddech, mów „wszystko jest porządku”.

Zorganizuj sobie sesję przyjemności – co tydzień zarezerwuj sobie godzinę ze sobą. Znajdź chwilę na spacer w promieniach słońca, posłuchaj muzyki, przeczytaj ciekawą książkę. Coś co sprawi Ci radość i zadowolenie.

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz