Kilka sposobów na relaks

Zlikwiduj bałagan

Uporządkuj przestrzeń wokół siebie. Bałagan, który cię otacza, może powodować uczucie niepokoju i zagubienia. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy. Jeśli nie masz czasu na generalne sprzątanie, przynajmniej posegreguj papiery na biurku.

Zrób sobie przerwę

Napięcie dość szybko narasta. Aby zapobiegać jego spiętrzeniu w czasie nauki, rób sobie krótkie przerwy. Wystarczy oderwać się na 3-5 minut od wykonywanych zajęć. W tym czasie koniecznie trochę się poruszaj i weź kilka głębokich wdechów. Chwilę tę możesz wykorzystać, żeby przejść się po szklankę wody lub po kawę. Takie krótkie przerwy bardzo korzystnie wpływają na kreatywność i produktywność w pracy oraz zwiększają poczucie satysfakcji
z wykonywanych zadań. 

Myśl pozytywnie

Jeśli jesteś w jakiejś bardzo stresującej sytuacji, wyobraź sobie jej pozytywne zakończenie. Tego typu wizualizacje oczyszczą umysł z negatywnych myśli, pomagają obniżyć rytm serca i zmniejszają napięcie, a tym samym uspokajają.
W takich momentach warto także sięgnąć do przeszłości. Jeśli kiedyś byłaś/eś już w podobnej sytuacji i dałaś sobie z nią radę, przywołaj to wspomnienie. W ten sposób wzmocnisz pewność siebie. Warto dodać, że pozytywne myślenie powoduje wydzielanie się endorfin, a dzięki nim poprawia się również twój nastrój.

Gimnastyka

Wysiłek fizyczny jest świetnym sposobem na odreagowanie stresu. Jednak, gdy jesteś totalnie przemęczona/y, zrezygnuj z bardzo intensywnego treningu, bowiem może on przyczynić się spotęgowania tego stanu.
Po stresującym dniu wybierz aktywność o umiarkowanej intensywności, np. spacer lub trucht. Tego typu ćwiczenia nie są może dużym wyzwaniem dla twojej kondycji fizycznej, ale z pewnością poprawią ci nastrój.

Weź ciepłą kąpiel. Bardzo dobrym sposobem na domową regenerację jest ciepła kąpiel. Regeneracyjna kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 10 -15 minut.

Wykonaj hydromasaż stóp. To stopy dźwigają ciężar naszego ciała przez cały dzień. Działanie wody połączone z masażem to niesamowite odprężenie zarówno dla samych stóp jak i całych kończyn dolnych.

Zrób coś dla siebie. Każdy z nas ma ulubione aktywności i zajęcia które go odprężają i relaksują. Posłuchaj ulubionej muzyki, przeczytaj książkę, spotkaj się ze znajomymi, spędź trochę czasu ze swoim pupilem. Z innych ciekawych sposobów na domowy relaks polecamy układanie puzzli, zapalenie ulubionej świecy zapachowej, krótką drzemkę, spożycie koktajlu warzywnego czy rozwiązanie sudoku. W procesie walki ze stresem bardzo ważny jest sen. Jeśli jesteś po długim, stresującym dniu w pracy postaraj się przespać w nocy przynajmniej 7 godzin – nic tak nie redukuje skutków stresu jak zdrowy sen. 

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz