Wyjazd uczniów do wrocławskiego Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie.

W związku z Światowym Dniem Ziemi, w dniu wczorajszym, uczniowie klasy II i III technikum naszej szkoły udali się na wspólny wyjazd do wrocławskiego Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Hydropolis to miejsce związane z dziejami Wrocławia i historią jego wodociągów. Hydropolis dziś edukuje, bawi i inspiruje. W ramach promowania postaw proekologicznych w społeczeństwie, uczniowie wysłuchali prelekcji przewodnika – wszystko zaczyna się od wody. Ziemia jest tylko jedna, czyste środowisko jest dla nas i dla przyszłych pokoleń bardzo ważne. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zamieć śnieżną z bliska w symulatorze śniegu. W Hydropolis można było również zobaczyć wierną replikę Batyskafu, którym w roku 1960 J. Piccard i D. Walsh zeszli na dno Głębi Challengera. Można było wejść do środka i wyobrazić sobie, co musiał czuć człowiek, który znajdował się 11 km pod powierzchnią oceanu.

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w parku trampolin, świetne miejsce do wyładowania emocji i wspólnej zabawy.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Trochę przyjemności dla duszy i dla ciała przyda nam się wszystkim.

Dziękujemy rodzicom, którzy umożliwili nam ten wyjazd oraz firmie przewozowej eSKa-Trans, dzięki której szczęśliwie dotarliśmy na miejsce i bezpiecznie wróciliśmy.

Honorata Paluszkiewicz-Flak

Daria Augustyniak-Hafermann

Post Author: zspzduny

Dodaj komentarz